Drzwi zewnetrzne
Just another WordPress site

Architektura: Biennale w Wenecji 2012: CANCHA – Chiles Soilscapes / Chile Pavilion

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Cancha to przed hiszpańskie słowo Quechuan, które wskazuje na pustkę, która umożliwia połączenie z naszą ziemią, jak również między ludźmi.
Pod względem miejskim jest podobny do hiszpańskiego Plaza Mayor.
słowo to jest używane w Ameryce Południowej do oznaczenia otwartej przestrzeni, w której zbiory są mierzone i rozdzielane.
Cancha jest także polem dla starożytnej gry Palín, tradycyjnej z chilijskich Mapuches.
Następnie, Cancha jest słowem używanym do zrozumienia Chilijskiej Ziemi, wspólnej płaszczyzny, która nie jest miejska, ale terytorialna.
.
Nico Saieh Cancha ma siedzibę nad słoną ziemią, prosto z chilijskiej pustyni, w tym trzy skały solne, na których można siadać.
Unosząc się nad tą ziemią, seria pudełek przedstawia siedem punktów widzenia siedmiu chilijskich architektów zaproszonych przez kuratorów, aby myśleli, dyskutowali i proponowali materiały w kontekście globalnego znaczenia Biennale, by myśleć .
Chile od podstaw w tym krytycznym momencie zmiany społecznej.
Zaproszeni architekci i ich wizje to Pedro Alonso (Deserta), Elemental (Metropolitan Promenade), Susuka (Limitless Chile), Genaro Cuadros (Plac zabaw), Germán del Sol (Kancha), Iván Ivelic (Travesies z Amereidy) i Rodrigo Tisi ( Performances of Conquest).
Chilijscy artyści Pedro Pulido i Iván Navarro stworzyli rzeźbę Neonów.
Filmy wykorzystywane do reprezentowania wizji siódmych architektów zostały sfilmowane i wyreżyserowane przez Estudio Palma.
Więcej zdjęć i informacji o kuratorach po przerwie: Instalacja zawiera lekką rzeźbę autorstwa chilijskich artystów Pedro Pulido i Ivána Navarro.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh CANCHA.
Chilijskie mapy gleby są kuratorowane przez Pilar Pinchart i Bernardo Valdés, a zorganizowane przez Wydział Architektury Consejo Nacional de la Cultura y de las Artes.
[przypisy: obliczanie współczynnika przenikania ciepła, cennik wienerberger, producenci styropianu ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: cennik wienerberger obliczanie współczynnika przenikania ciepła producenci styropianu