Drzwi zewnetrzne
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : ArchDaily na Biennale w Wenecji w 2012 r

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Prawa autorskie: La Biennale di Venezia Drodzy czytelnicy, piszę ten post z Wenecji, Włochy, gdzie Blogu jest od kilku dni i pozostanie przez cały tydzień obejmując jedno z najważniejszych wydarzeń architektonicznych: 13.
Biennale w Wenecji.
W tym roku Biennale Architektury wyreżyserował brytyjski architekt David Chipperfield, który w tytule Wspólna płaszczyzna przygląda się znaczeniom przestrzeni tworzonych przez budynki: sfery polityczne, społeczne i publiczne, której częścią jest architektura.
Tytuł.
Common Ground.
ma również silną konotację gruntu między budynkami, przestrzeniami miasta.
Chcę, aby projekty na Biennale poważnie traktowały znaczenie przestrzeni tworzonych przez budynki: sfery polityczne, społeczne i publiczne, których częścią jest architektura.
Nie chcę zatracić tematu architektury w bagnie spekulacji socjologicznych, psychologicznych czy artystycznych, ale próbować rozwinąć zrozumienie odrębnego wkładu, jaki architektura może uczynić w definiowaniu wspólnej płaszczyzny miasta.
Lista uczestników tej wersji Biennale to światowej sławy architekci, tacy jak Peter Zumthor, Zaha Hadid, Jean Nouvel, OMA, Alejandro Aravena, Alvaro Siza, Eduardo Soto de Moura, Paulo Mendes da Rocha i Norman Foster, między innymi lista 200 biur.
CANCHA – chilijskie Soilscapes, wystawa w Chile w Arsenale.
Kurator: Pilar Pinchart i Bernardo Valdes.
W tych dniach mieliśmy okazję zwiedzić i sfotografować kilka pawilonów narodowych i poszczególnych eksponatów oraz przeprowadzić wywiad z ich kuratorami.
To pokrycie zacznie być prezentowane w Blogu na naszej dedykowanej stronie, która rozpocznie się dzisiaj.
Możesz również śledzić nas w czasie rzeczywistym na Facebooku, Twitterze i Instagramie (@archdaily), gdzie już przesłaliśmy część naszego zasięgu.
Wszelkie uwagi, prośby o spotkania lub informacje związane z Biennale prosimy przesyłać do naszego formularza kontaktowego lub za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Więcej zdjęć po przerwie.
Arsenale, miejsce pawilonu Biennale w Chinach, kuratorowany przez rosyjski pawilon Fanga Zhenninga Siergieja Tchobana i Sergeya Kuznetsova z SPEECH Tchoban & Kuznetsov
[podobne: producenci styropianu, oranżeria pergamin, wienerberger cennik ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: oranżeria pergamin producenci styropianu wienerberger cennik